Dabas lieguma “Grebļukalns” dabas aizsardzības plāna izstrādes uzsākšanas sanāksme
2020.gada 27.oktobrī plkst. 14.00notiks tiešsaistes (attālināta) informatīva sanāksme par īpaši aizsargājamās dabas teritorijas, dabas lieguma “Grebļukalns” dabas aizsardzības plāna izstrādes uzsākšanu. Dalībai sanāksmē jāreģistrējas līdz 26.oktobrim, rakstot uz e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., kā arī aicinām iesūtīt jautājumus un priekšlikumus izskatīšanai sanāksmē. Ja nepieciešama tehniska palīdzība dalībai attālinātajā sanāksmē, sazinieties ar Zilupes novada pašvaldību (kontaktpersona Ilga Ivanova, tālrunis 28656530, Raiņa iela 13, Zilupe).
Plānu Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumā izstrādā SIA “Vides Konsultāciju Birojs” (Ezermalas iela 28, Rīga, LV-1014, e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., tālr. 67557668).
No 2020.gada 12.oktobra tīmekļvietnē www.vkb.lv un www.daba.gov.lv būs pieejama videoprezentācija un citi informatīvie materiāli, kas iepazīstinās ar dabas lieguma “Grebļukalns” izveidošanas mērķiem, dabas vērtībām, dabas aizsardzības plāna izstrādes procedūru, termiņiem, iesaistītajiem ekspertiem, plānotajiem pētījumiem un aktivitātēm un iespēju piedalīties dabas aizsardzības plāna izstrādē.
Dabas liegums “Grebļukalns” pastāv kopš 1957.gada, kopš 2004.gada tā ir Natura 2000 teritorija, kas 246 ha platībā ietver priežu mežiem klātu osa pauguru un divus ezerus tā piekājē. Grebļukalnā sastopamas vairākas retas un aizsargājamas augu, putnu un bezmugurkaulnieku sugas, piemēram, meža silpurene, smiltāju esparsete un esparsetu zilenītis.
Dabas aizsardzības plāna uzdevums ir saskaņot dabas aizsardzības, dabas resursu izmantošanas, reģiona attīstības un iedzīvotāju intereses, lai vienlaikus tiktu saglabātas arī teritorijas dabas vērtības. Šobrīd noteikti sekojoši dabas aizsardzības plāna izstrādes uzdevumi, kuru īstenošanā aicinām iesaistīties ikvienu:
-
priekšlikumi dabas lieguma robežu un aizsardzības režīma izmaiņām, kas nodrošinātu gan aizsargājamo sugu un biotopu labvēlīgu aizsardzības stāvokli, gan zemes īpašnieku interešu ievērošanu,
-
sugu un biotopu apsaimniekošanas pasākumu un dabas tūrisma un atpūtas infrastruktūras plānošana, izvērtējot līdz šīm veiktās apsaimniekošanas efektivitāti, iesaistot zemes īpašniekus, pašvaldību un vietējos iedzīvotājus apsaimniekošanas pasākumu veikšanā.
Aicinām iedzīvotājus, zemju īpašniekus, uzņēmējus un ikvienu interesentu iesaistīties un piedalīties informatīvajā sanāksmē, lai saņemtu aktuālo informāciju un savlaicīgi paustu viedokli par turpmāko šīs teritorijas apsaimniekošanu un izmantošanu!
Izteikt viedokli un sniegt priekšlikumus par turpmāko dabas lieguma attīstības vīziju aicinām sanāksmes laikā vai rakstiski līdz 2020.gada 17.novembrim, adresējot tos plāna izstrādātājiem SIA ”Vides Konsultāciju Birojs”.
Plāna izstrāde tiek veikta dabas skaitīšanas jeb Eiropas Savienības Kohēzijas fonda īstenotā projekta “Priekšnosacījumu izveide labākai bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai un ekosistēmu aizsardzībai Latvijā” Nr. 5.4.2.1/16/I/001 ietvaros.
Aicināti visi interesenti!