Urbjot ar serdi tiek iegūts netraucētas struktūras paraugs, ar serdes iznākumu 70-100%, atkarībā no grunšu fizikālajām īpašībām, iegūtās  serdes diametrs ir 104 mm, kas ir pietiekams lielākai daļai tālāku paraugu laboratorijas testu (piemēram, trīsasu tests) veikšanai.

Urbšanu veicam ar skalošanu, pielietojot Francijā izgatavotu dubultsienu  urbšanas  instrumentu TRX-131-T/6, kas ir uzņēmuma arsenālā kopš 2015. gada sākuma. Skalošanas izmantošana nodrošina augstākas kvalitātes griezumu kā arī salīdzinoši lielu urbšanas dziļumu - līdz 200 m. 

Kopš 2015. gada gan mācoties no kļūdām, gan apmeklējot instrumenta ražotāju klātienē esam izkopuši šāda veida urbšanas darbu tehnoloģiskās nianses, kā arī realizējuši vairākus salīdzinoši liela apjoma projektus pielietojot serdes urbšanu ar skalošanu.

Serdes polietilēna iepakojumā

Iegūtā pieredze un pieejamais aprīkojums mūsu urbšanas meistariem ļauj urbt jebkāda veida un cietības klinšainajos iežos (dolomīts, gra

nīts, utt.), tāpat iespējams iegūt netraucētas struktūras paraugus arī no neklinšainajiem nogulumiem - māls, mālsmilts, smilšmāls, domerīti, merģeļi utt.

Iegūtie paraugi (serde) tiek iepakota polietilēna jau urbšanas laikā, līdz ar ko paraugs tiek saglabāts pēc iespējas dabiskā stāvoklī. Pēc nepieciešamības izgatavojam koka kastes polietilēnā iepakoto paraugu transportēšanai un uzglabāšanai.

 Par serdes urbšanas darbiem kontatktēties ar VKB urbšanas nozares vadītāju Dzintaru Lāci.